Verslag B-jeugdranglijsttoernooi in Assen
Daantje en Jules reisden af naar Assen om hier mee te doen aan het B-jeugdranglijsttoernooi. Dit toernooi was voor beide spelers erg spannend en er zijn weer mooie resultaten bereikt.
Daantje en Jules waren afgelopen weekend in Assen. Een tochtje van een dikke twee uur moest eerst worden doorstaan. Jules ging met zijn vader richting Assen en Daantje nam zowel haar vader als ook Xaveria mee. Zowel Jules en Daantje waren om 11.00 al in de zaal aanwezig, omdat zij pas om 12.00 de poulefase hadden. Ten eerste was inspelen een moeilijke opgave aangezien de jongens junioren en kadetten al hun poulefase om 9.00 waren begonnen. Hier er daar werden er een paar balletjes ingespeeld en om 12.00 konden ze beginnen.
Jules had een poule met maar drie spelers. Jules had maar een doel en dat was winnen. In zijn poulefase wist hij de eerste wedstrijd gelijk te winnen. Toch was er nog niet echt een balans in zijn spel. Zijn tweede wedstrijd was zijn tegenstander was beter en Jules had moeite om zijn eigen topspin op tafel te krijgen. Toen de wedstrijd bijna afgelopen was, had hij zijn spel nog niet onder controle. Toch was een winstpartij voldoende om door te gaan naar het hoofdtoernooi.
Daantje speelde in een poule met drie andere meiden. De eerste wedstrijd stond Daantje nog een beetje te slapen en er kwam niet echt een spel op tafel. Helaas verloor ze deze partij. Hierna speelde ze tegen een klein Aziatisch meisje dat ontzettend goed keek naar wat er op de tafel gebeurde. Daantje wist wonder boven wonder het meisje in te maken. Daantje ging goed serveren, mooie forehand topspins spelen en uiteindelijk won ze met 3-1 de partij.
De wedstrijd die hierna volgde werd gespeeld tegen een meisje dat eveneens erg goed was. In het begin wist Daantje geen grip te krijgen op het spel. Ze kwam uiteindelijk 2-0 achter, maar toen was Daantje er weer. Ze begon steeds beter te spelen en uiteindelijk werd het 2-2. In de vijfde game liet Daantje zien dat er maar een iemand kon winnen en 11-4 op het scorebord zegt hierbij genoeg.
In de vervolgronde speelde Jules zijn eerste wedstrijd tegen Mads Oomen, een welp met een A-licentie dat altijd een gevreesde tegenstander van Jules is. Jules begon met een goede service en zo kwam hij gelijk op voorsprong. Door veel af te wisselen en door zelf zijn kansjes te pakken, wist hij de wedstrijd in 3-0 te winnen. Zo stond Jules in de achtste finale.
In de achtste finale nam Jules het op tegen Jim Berenschot, die op nummer een op de ranglijst stond. Jules’ wil om te winnen was zo sterk, dat hij de eerste game veel te aanvallend ging spelen. Helaas waren zijn slagen het allemaal net niet en zo maakte Jim de game met 11-0 af. De tweede game ging voor Jules ook niet makkelijk en telkens kwam hij net iets te kort. Met 2-0 achterstand moest het dan gebeuren. Jules begon de game beter dan de vorige games. Hij wist zelf het spel te bepalen en hij kwam 8-1 voor. Toen vroeg Jim om een time-out. Toen Jim na deze time-out helemaal terug wist te komen tot 8-8, was het vertrouwen in Jules zijn spel een beetje weg. Helaas moest hij na 11-8 in de derde game Jim een hand geven.
Daantje moest het in de vervolgronde opnemen tegen Fleur Hoogeveen. Het werd een ontzettend spannende wedstrijd. Daantje wist de eerste game vol overtuiging te winnen maar naar de eerste game draaide het spel zich een beetje om. Fleur opende werkelijk elke service van Daantje en ze kreeg bijna alle balletjes terug. Hierbij werd wel regelmatig het randje, kantje en netje geraakt. Daantje en Fleur speelde een prachtige wedstrijd met veel rally’s en mooi topspins. Hoe zeer Daantje ook haar best deed, Fleur bracht alle ballen terug. Uiteindelijk verloor Daantje de wedstrijd met 3-1.
Een leerzaam toernooi voor Jules en Daantje was het zeker. Er zijn weer een hoop zweetdruppels en traantjes gevloeid, maar dat hoort er allemaal bij. We bedanken Wim, Twan en Xaveria voor hun steun en tot de volgende keer.
- Log in om te reageren