TTC 1 begint sterk aan het seizoen

Competitie-20090214-heren1.jpg

Competitie-20090214-heren2.jpg

Competitie-20090214-heren5.jpg

Competitie-20090214-heren6.jpg

Met twee klinkende overwinningen op rij lijkt het eerste herenteam van Tegelen af te stevenen op een eerste plaats in het eindklassement in hun poule. In hun eerste wedstrijd van het seizoen moesten de heren het opnemen tegen DVO 1 uit Kessel. De Kesselnaren werden betrekkelijk eenvoudig met 9-1 verlagen. Opmerkelijk feit is dat het dubbel van Ron Giesen en Bas Nelissen, dat vorig seizoen ongeslagen bleef in de Hoofdklasse, ondanks een 11-0 gamewinst de enige verliespartij voor hun rekening nam.

Afgelopen zaterdag stonden de heren in hun tweede thuiswedstrijd tegenover Zuiderhuis/Megacles 1. Vorig seizoen leverde deze ontmoeting nog een 3-7 winst op voor Tegelen. Ditmaal werd zelfs met 9-1 gewonnen. Ron Giesen en Philip Hülsmann wisten wederom drie winstpartijen te boeken en het dubbel van Ron en Bas was nu wel weer succesvol. Alleen Bas Nelissen moest één partij afstaan.

Het tweede speelde vorige week in hun uitwedstrijd 5-5 gelijk tegen Elsloo 2 en moest afgelopen zaterdag thuis tegen Summa/Red Stars 2, dat net uit de derde divisie zijn gedegradeerd. Het team uit Venray wil zo snel mogelijk terug naar de derde divisie en zal hoogstwaarschijnlijk een van de lastigste obstakels gaan vormen voor de ambities van ons eerste team. TTC 2 was in ieder geval niet opgewassen tegen het niveau van de Venraynaren. Johan Peeters wist het Maurice Achten nog behoorlijk lastig te maken en ook het dubbel van Johan Peeters en Hay van Dosselaar bleef tot in de vijfde game overeind, maar uiteindelijk stond er toch een kansloze 0-10 op het scorebord in Tegelen.

Het derde team, dat uitkomt in de 2e klasse, is het seizoen ook voortvarend begonnen. Na twee wedstrijden staan de heren met 17 punten aan kop. De laatste ontmoeting leverde 8 punten op voor de Tegelnaren ten koste van Helden. Pieter van Lier (Helden 1) wist nog twee punten voor het thuisfront te winnen, en verdiende daarmee respect en een handtekening van Robert Theissen. John Jelles nam drie winstpunten terug naar Tegelen.

Op dezelfde Heldense bodem mocht het vierde team de strijd aangaan met het tweede team van Helden. Dit was alweer hun derde wedstrijd en de 3-7 overwinning op Helden lijkt een belangrijke stap voor de terugkeer naar de derde klasse. De onderlinge confrontaties met de belangrijkste concurrenten voor het kampioenschap lijken in ieder geval te zijn gewonnen. Mario Schreurs wist als enige alle drie zijn enkelpartijen te winnen.

Het vijfde team kent ook een goede seizoensstart in de vierde klasse. Net als het vierde zijn zij vorig jaar gedegradeerd uit de derde klasse en hopen ze zo snel mogelijk terug te kunnen keren. Na de overwinning op Brunssum met 8-2 staat het team van Wim Rijks, Jeroen Ebus en Luc Oehlen in ieder geval bovenaan met 21 punten. Maar met nog negen wedstrijden te gaan zal er nog alles aan gedaan moeten worden om deze koppositie vast te houden.

Het zesde herenteam ging het seizoen van start met een 6-4 nederlaag tegen Nieuwenhagen 7, maar won afgelopen zaterdag gemakkelijk met 10-0 van het vierde van Panningen ’74. Dat geeft in ieder geval vertrouwen voor een hoge notering in het eindklassement.

Ook de beide jeugdteams speelden afgelopen zaterdag. Het eerste won uit in Horst met 3-7 van Armada 2 en maakte daarmee hun 9-1 verlies in de vorige wedstrijd enigszins goed.  Het startersteam ging uit tegen Kluis met 4-1 ten onder.